Poročilo o produktivnosti
Urad RS za makroekonomske analize in razvoj je prevzel ključne naloge nacionalnega odbora za produktivnost, kar pomeni analizo produktivnosti in konkurenčnosti Slovenije ter pripravo letnega poročila o produktivnosti. S tem Slovenija izpolnjuje priporočila Sveta EU državam članicam o ustanovitvi odbora do začetka leta 2018. Analize produktivnosti so že vrsto let sestavni del rednih publikacij UMAR, od leta 2019 dalje pa jih objavljamo tudi samostojno v obliki letnega poročila o produktivnosti.
Poročilo o produktivnosti 2022
Slovenija po produktivnosti in večini njenih ključnih dejavnikov postopno napreduje, a se strukturno, v smislu prehoda v inovacijsko podprto rast in krožno gospodarstvo, razvija prepočasi, s preveč površinskimi procesi modernizacije in preobrazbe. To se kaže v razmeroma počasnem zmanjševanju razvojnega zaostanka za povprečjem EU, ohranjanju velike razvojne vrzeli za državami vodilnimi inovatorkami…
Poročilo o produktivnosti 2021
Na Uradu RS za makroekonomske analize in razvoj smo v vlogi nacionalnega odbora za produktivnost pripravili tretje Poročilo o produktivnosti. Tudi letošnjo vsebino je, v luči gospodarskega okrevanja, zaznamovala korona kriza. Izpostavljamo vpliv epidemije covid-19 na finančno stanje podjetij in v tej povezavi pomen interventnih ukrepov. Podrobneje smo analizirali, katera so najhitreje rastoča…
Poročilo o produktivnosti 2020
UMAR je v letu 2018 začel opravljati naloge nacionalnega odbora za produktivnost, med katerimi je ena ključnih priprava letnega poročila o produktivnosti. Analize produktivnosti so že vrsto let sestavni del rednih publikacij UMAR. Letošnje poročilo o produktivnosti poleg natančne in obsežne analize trenutnega stanja, posebno pozornost posveča digitalizaciji, Industriji 4.0 ter posledicam in…
Poročilo o produktivnosti 2019
UMAR je v letu 2018 začel opravljati naloge nacionalnega odbora za produktivnost, med katerimi je ena ključnih priprava letnega poročila o produktivnosti. Analize produktivnosti so že vrsto let sestavni del rednih publikacij UMAR, tokrat pa jih prvič objavljamo tudi samostojno. Poleg rednega pregleda gibanj in dejavnikov produktivnosti predstavljamo analizo produktivnosti dela na osnovi…